19 Mayıs Ataşehir Gençlik Festivali DroneManya Etkinlikleri

Home/Haberler/19 Mayıs Ataşehir Gençlik Festivali DroneManya Etkinlikleri

Ataşehir Gençlik Festivali DroneManya Etkinlikleri

Ataşehir Belediyesi tarafından Ataşehir Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen Ataşehir Gençlik Festivali kapsamında DroneManya olarak, TDL’nin en deneyimli 7 pilotu arasında düzenlediğimiz şov yarışları izleyiciler tarafından büyük ilgi gördü. Drone yarışları haricinde, hobi, bilim ve teknoloji, maker vs TDL standları da ziyaretçilere dronelar ve gelişen robotik teknolojileri hakkında bilgiler verdiler. Parka kurulan Drone eğitim alanında gencinden yaşlısına kadar her yaşa drone uçmayı öğretmeye çalıştık.

Drone Eğitim Alanı

Parkın seyircilere kapatılmış olan merdivenli bölümünde kurulan pistimizde, drone pilotları engellerden geçerek önce süreye karşı daha sonra birbirlerine karşı yarıştılar. Gösteri uçuşları da yapılan etkinliğimizde, ziyaretçilerin drone ve drone teknolojilerine ilgisi büyük oldu. Ataşehir Belediye Başkanı Sayın Battal İlgezdi’nin de pilotlarımızı ziyaret etmesi ve pilotlarımızın kendisine verdiği FPV gözlüklerinden yarışı izlemesi görülmeye değerdi.

 

TDL’nin en deneyimli 7 pilotundan Evren Eşbe, Dennis Reissbeck, Seçkin Okcebe, Mert Bilaloğlu, Buğra Kaan Kabakçı, Barış Alp ve Kaan Karabıyık arasında kıyasıya geçen mücadelede, Mert Bilaloğlu ve Seçkin Okcebe finale kaldılar. Finalde Seçkin Okcebe, Mert Bilaloğlu’nun kazasını avantaja çevirip birinci olarak şampiyonluk kupasını havaya kaldırmaya hak kazandı. Ataşehir Belediyesi tarafından hazırlanan kupalar ve katılım şiltleri, pilotlarımıza Tech Drone League kurucuları Can Tayfun, Çağrı Baydemir ve Özge Dede tarafından takdim edildi. Oldukça eğlenceli, heyecanlı ve adrenalin dolu geçen etkinliğimizi, binlerce kişi ilgiyle izledi. Bir sonraki etkinlikte görüşmek dileğiyle.

Seçkin Okcebe - Ataşehir Gençlik Festivali

By | 2018-03-09T14:21:33+00:00 Mayıs 22nd, 2017|Haberler|0 Comments
Avada WordPress Theme